×

Soutěž byla ukončena.

Jak kastrace změní povahu vaší kočky. I. Díl: Čistota

Důvodů ke kastraci je mnoho. Jak to ale ovlivní vaší kočku a soužití s ní? 

Jak kastrace změní povahu vaší kočky. I. Díl: Čistota

Rozhodnutí majitelů ke kastraci jejich kočičího miláčka je určitě na místě. U nekastrovaných venkovských koček je největším rizikem neplánovaná březost kočky, u kocourů zase tendence toulat se.

Nekastrované kočky v zajetí bez výběhu podléhají volání přírody, což prožívají velmi těžce. Tyto náznaky si majitel uvědomí velmi brzy, když se začne kočička mrouskat (označení pro pohlavní dospělost). Tím dá znamení, že je připravena povít mláďata s nejlepším samcem z okolí a hlasitým nářkem je svolává k sobě. Takovéto námluvy jsou pak doprovázeny nekonečným mňoukáním před dveřmi nebo oknem a majitele zvířátka začnou postupně dohánět k šílenství. Přidá-li se k tomu ještě značkování močí, začne koloběh mrouskání ničit psychické zdraví obyvatel domácnosti.

Co se týká kastrace kourka, ta probíhá nejčastěji právě z hygienických důvodů. U jedinců žijících v bytě jsou poměrně vysoké šance, že začne svoje teritorium taktéž značkovat. To znamená, že svou močí označí vše, co má pod packou on a žádný jiný kocour. Bez jediného povšimnutí vám tak poničí nábytek, stěny i koberce. 

A k čemu je tedy kastrace dobrá? Odebráním pohlavních žláz zvíře přichází o hormony a jeho povaha se během nějaké doby mírně změní, zejména samci se budou méně toulat a stanou se více mazlivějšími. U kočiček se pak díky kastraci odprostíte od zvukových přednesů jejich touhy po partnerovi a zbavíte se tak myšlenek, že ji brzy dobrovolně vypustíte na věčnou svobodu do přírody.

Publikováno před 5 lety.

Diskutujte

Pošlete svému favoritovi prémiové hlasy:

Zajistěte svému favoritovi VIP výhody:

Zajistěte svému favoritovi VIP výhody! Pošlete SMS ve tvaru VIPKOCKA ... na číslo 900 11 80, nebo pomocí PayPal.

Vámi zvolený soutěžící jednak získá výhodnou pozici ve VIP boxu, kde ho uvidí více lidí, a jednak budete moci do jeho profilu nahrávat i další fotografie a videa. Zvýšíte tak jeho šanci na výhru!